Categories
Новини

Розпочато серійне виробництво електромобіля JAC Yiwei EV

За підтримки Volkswagen у Китаї розпочато серійне виробництво електромобіля JAC Yiwei EV, що працює від натрієво-іонної батареї

В кінці грудня 2023 року зійшла з конвеєра перша партія автомобілів JAC Yiwei EV. Дана модель стала першим у світі серійним електричним автомобілем, яка оснащена іонно-натрієвим акумулятором.

перша партія автомобілів JAC Yiwei EV

До речі, Yiwei — це новий суб-бренд JAC, спеціально створений для електромобілів від  Anhui Jianghuai Automobile Group (JAC), заснований у 2023 році. Материнська компанія JAC на 50% належить державі, а 50% належить Volkswagen Group. Німецький автомобільний гігант придбав свою частку в 2020 році, зробивши безпрецедентний крок для інвестування в китайського державного виробника автомобілів.

5 січня Yiwei офіційно поставив перші в світі автомобілі з натрій-іонними акумуляторами у місто Аньціні, провінції Аньхой.

Ця модель є оновленим варіантом JAC Huaxianzi, першої моделі бренду Yiwei. Батарея автомобіля являє собою циліндричний натрій-іонний блок від пекінської HiNa Battery на  32140 акумуляторів. В батареї використовується модульна технологія UE (Unitized Encapsulation – уніфікована інкапсуляція) від JAC . Через свій дизайн UE ще порівнюють зі стільниками. Структурно дана батарея подібна до CTP (cell-to-pack) від CATL або батареї Blade від BYD.

натрій-іонний блок від пекінської HiNa Battery

Довідково: наразі на ринку батарейок для електромобілів домінують такі три типи: CTP (Cell to Pack – стільники до упаковки), CTB (Cell to Body – стільники до кузова) і CTC (Cell to Chassis або Cell to Car – стільники до шасі).

Cell to Pack,Cell to Body,Cell to Chassis,Cell to Car

Кожна стільниця батареї в акумуляторі даної моделі має ємність 12 А·год і щільність енергії понад 140 Вт·год/кг, повідомляє Anhui Daily.

Для створення стільниць даної батареї було застосовано нову технологію: кожна стільниця має мідну основу і оксид, який розподіляється шарами. Така батарейка має переваги в безпеці, щільності енергії, продуктивності при низьких температурах і довговічності, зазначається у звіті Anhui Daily News.

Для створення стільниць даної батареї було застосовано нову технологію

Модель оснащена натрієво-іонною батареєю, яка має ємність акумуляторної батареї 23,2 кВт-год і запас ходу CLTC 230 км із споживанням електроенергії близько 10 кВт-год на 100 км.

запас ходу CLTC 230 км

Порівняно з літієво-залізо-фосфатними (LFP) батареями, натрій-іонні батареї мають кращу продуктивність при низьких температурах, зберігаючи понад 92 відсотки ємності при -20°C. Згідно зі звітом, навіть у надзвичайно холодних регіонах погіршення зимового діапазону запасу ходу моделі незначне.

натрій-іонні батареї мають кращу продуктивність при низьких температурах

Акумулятор також підтримує більш високу швидкість заряджання: від 10 відсотків до 80 відсотків за 20 хвилин і від 30 відсотків до 80 відсотків за 15 хвилин, що вдвічі перевищує швидкість заряджання поточних основних акумуляторів LFP.

Акумулятор також підтримує більш високу швидкість заряджання

Очільник компанії Yiwei Ся Шунлі заявив, що за очікуваннями компанії JAC, в майбутньому натрій-іонні батареї сформують комплементарну схему з батареями LFP, що є рішенням проблеми балансу вартості та продуктивності.

Також у планах компанії Yiwei випуск нової моделі, оснащеною іонно-натрієвим акумулятором, із запасом ходу до 300 км в червні 2024 року.

в майбутньому натрій-іонні батареї сформують комплементарну схему з батареями LFP

Слід згадати, що перший електромобіль на  безлітієвій натрієво-іонній батареї JAC представив світові ще у лютому 2023 року. Це був хетчбек Sehol E10X з такими характеристиками Na+ батареї:

  • Ємність 25 кВт/год
  • Зарядка від 10% до 80% за 20 хвилин
  • Запас ходу 252 км
  • Батарейки в стільниці типу HiNa NaCR32140

Sehol був брендом спільного підприємства Volkswagen та Anhui , який VW передав JAC у 2021 році. Коли бренд Yiwei був запущений у травні 2023 року, JAC оголосив, що відмовиться від бренду Sehol, і всі транспортні засоби будуть перейменовані на JAC або Yiwei.

хетчбек Sehol E10X

Слідкуйте за останніми новинами бренду JAC на офіційній веб-сторінці ТОВ “ДЖАК УКРАЇНА” https://jac.ua/ та на офіційній сторінці у Facebook https://www.facebook.com/jaccars.ua.

З питань технічних характеристик автомобілів JAC, їх комплектацій, цін та наявності в дилерських центрах України, звертайтеся за телефоном: + 38 (073) 268-78-36.

JAC Finance

Вигідні умови кредитування.

ТОВ “ДЖАК УКРАЇНА” пропонує найкращі умови кредитування:

  • 20% перший внесок на 5 років;
  • 30% перший внесок на 7 років;
Розрахувати кредит